Královéhradecký kraj

Jak se peklo probouzí

24. 11. 2017

Druhý ročník akce byl podpořen Královéhradeckým krajem pod registračním číslem projektu: 17SMR03-0014.

Projekt byl podán v dotační oblasti „Volnočasové aktivity“.

 

Popis realizace a vyhodnocení dopadu projektu na KHK

V průběhu září byla započata propagace akce. Byla vytvořena propagační videpozvánka, která byla publikována na sociálních sítích, vytvořen plakát, který byl odeslán různým organizacím, do tisku apod.

V průběhu měsíce října započaly přípravy akce. Nejdůležitější bylo přeměnit prohlídkovou štolu Měděného dolu Bohumír v Peklo.

První hříšníky jsme do pekla pustili dne 21. 10. 2017 v 9h ráno. Konec akce byl plánován na 29. 10. 2017, avšak nebe se rozhněvalo a peklo muselo ustoupit. Vlivem vichřice, výpadku proudu a dalších negativních aspektů, jsme museli poslední pekelný den zrušit. Většinu návštěvníků se podařilo obvolat včas a byl jim nabídnut náhradní termín 4. 11. 2017.

Akce probíhala tak, že si děti musely samy přivolat čerta Barnabáše, který je následně provedl všemi pekelnými útrobami. S jeho pomocí, pak obelstily čerta Luciáška, který hlídal pekelnou bránu. Navštívily čertovskou školu, kde se naučily Čertovině, u vědmy Bertičky nestačily zírat. Stačil jí krátký pohled do očí dětí a hned věděla, co které dítko má za hříchy. O kousek dál si nevěděla rady čertice Voňavka v koupelně, a tak jí děti musely naučit, jak se má správně umýt. Že se zuby čistí kartáčkem na zuby a ne štětkou na toaletu. Poslední a to nejváženější stanoviště bylo v pekelném sále u samotného pána pekel, u Lucifera. Ten nejen, že má u sebe tlustou Knihu hříchů, ale především pak velkou váhu hříchů a ty největší hříšníky si převážil. Děti se pak od Lucifera musely vykoupit písničkou, ale to ještě neznamenalo, že se na zemský povrch vrátí. U pekelné brány ještě musely obehrát čerty v kostkách a teprve pak byla cesta volná. Letos se všechny děti dostaly zpět, ale jak tomu bude příští rok, to se nechme překvapit.

Do Pekla přijeli hříšníci z celého Královéhradeckého kraje, především pak z okresu Trutnov a okresu Náchod. Je to velmi ojedinělá akce, protože v celém kraji není takové zpřístupněné podzemí a tudíž nejde nikde jinde vytvořit pekelnou iluzi. Logo Královéhradeckého kraje je na všem, co je s akcí spojeno, www stránky, stránka dolu Bohumír na soc. sítích, na plakátu, videopozvánce, ve výstupu z akce, kterou je fotoreportáž. Akce byla prezentována v místních mediích (Regionální televize V1, Český rozhlas, Krkonošský deník, Echo, U nás, Trutnovinky, zpravodaje obcí a další). Reportáž z akce byla v televizi ČT24 v pořadu Regiony. 

Zpět

významní partneři