Královéhradecký kraj

Hornický den v Žacléři 2020

19. 10. 2020

Název projektu: Hornický den v Žacléři - setkání hornických a hutnických spolků ČR
Kód žádosti: 20RGI02-0357

V termínu 11. až 13. září se v Žacléři mělo konat 24. Setkání hornických měst a obcí. Bohužel nejasná situace ohledně vývoje nemoci COVID-19 donutila pořadatele setkání zrušit. Naše obecně prospěšná společnost Důl Jan Šverma namísto toho uspořádala tradiční Hornický den, který byl spojen se setkáním zástupců hornických a hutnických spolků ČR.

V pátek 11. září proběhla podvečerní prohlídka Hornického skanzenu. Později zahrála Hornická dechová kapela SD a.s. u Kulturního domu. V sobotu 12. září proběhla od 10 hodin prohlídka skanzenu. Po prohlídce následovalo otevření kompletní podzemní prohlídkové trasy, kdy zahrála i výše zmiňovaná hornická kapela. Od 14 hodin se již začalo v Kulturním domě scházet pár prvních účastníků Horncikého dne. Samotné zahájení probělo v 15 hodin. V průběhu dne hrála Hornická dechová kapela SD. Zástupci SHHS ČR předali rovněž ceny Český permon za rok 2020. K podvečeru došlo k předání štafety městu Most, které bude pořádat 25. Setkání hornických a hutnických měst a obcí v roce 2021.

Hornického dne se zúčastnilo 160 osob. Mezi nimi zástupci hornických a hutnických spolků, významné osoby z hornického prostředí, zástupci města Žacléř, Jihlavy, Mostu. Významným hostem byl radní Královéhradeckého kraje Bc. Pavel Hečko.

Celkový rozpočet projektu: 240 000,- Kč
Schválená dotace: 30 000,- Kč
Termín realiazce: srpen - září 2020

Projekt "Hornický den v Žacléři - setkání hornických a hutnických spolků ČR" byl realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Zpět

významní partneři