Jak se peklo probouzí 2018

16. 11. 2018

V termínu od 20. – 30. 10. 2018 proběhla v podzemí bývalého rudného dolu Bohumír akce pro děti s názvem, Jak se peklo probouzí. Pro velkou návštěvnost jsme musely jedno pekelné odpoledne přidat, a to 3. 11. 2018.

Letošní velkou novinkou, která měla mezi malými hříšníky velký úspěch, byl svozový autobus. Dále pak děti s čertem průvodcem pokračovaly skrz pekelnou bránu do čertovského pokojíčku k Raráškům. S Rarášky si pohrály s míčem a dokonce si i nafukovací balóny odnesly domů. V čertovské koupelně jim Peklinda s Bertičkou ukázaly, že mají v kožíšku blechy a děti jim na oplátku vysvětlily, jak se mají správně vykoupat a vyčistit zuby, aby v pekle moc nesmrděly.

Velkou zastávkou v podzemí byla nejdůležitější místnost, a sice Luciferův sál. Sám vládce pekel s dětmi promluvil o jejich hříších, které měly zapsány ve velké Knize hříchu. Ty největší hříšníky si převážil na Váze hříchu.

Venku před štolou program pokračoval ve stanu, kde bylo připraveno malé občerstvení a děti se ještě přiučily Pekelnému učivu v čertovské škole.

Dle návštěvnosti měla akce úspěch a už teď se těšíme na další ročník, kde na malé hříšníky budou čekat čertovské novoty.

Další ročník proběhne opět poslední víkendy v říjnu 2019.

Zpět

významní partneři